Zawodnicy: N’Golo Kanté

Kanté został zawodnikiem Chelsea w 2016 roku, gdzie obejmuje pozycje defensywnego pomocnika. W klubie gra z numerem 7. Od 2016 roku jest również zawodnikiem reprezentacji narodowej Francji. Sam Sir Alex Ferguson nazwał N’Golo Kanté najlepszym pomocnikiem w całej lidze.

Sylwetka zawodnika

N’Golo Kanté urodził się 29 marca 1991 roku w stolicy Francji, Paryżu. Jego rodzice jedenaście lat wcześniej przybyli do kraju z ojczystej dla nich Republiki Mali. Jako ośmiolatek rozpoczął grę w paryskim klubie JS Suresnes. Dziewięć lat później, w 2010 roku został przyjęty do młodzieżowej sekcji US Boulogne.

W 2015 roku został sprowadzony do Anglii, aby zostać zawodnikiem Leicester City. Już pięć dni po podpisaniu kontraktu wszedł na murawę w barwach nowej drużyny. Gdy drużyna otrzyma tytuł mistrza Premier League, to właśnie Kanté będzie powszechnie uznawany za jeden z kluczowych czynników zwycięstwa. 

Podczas kolejnych sezonów wśród jego dokonań będzie między innymi średnia 31 razy większa ilość odbiorów oraz 15 razy większa ilośc interwencji niż jakikolwiek gracz w lidze. Po jego odejściu, forma Leicester City wyraźnie spadnie, co tylko potwierdziło skuteczność Francuza.

1 komentarz w temacie “Zawodnicy: N’Golo Kanté

  1. Zawsze jak słyszę imię Kante to przychodzi mi na myśl ta słynna francuska piosenka ” Ramenez La Coupe Á La Maison”

Komentowanie wyłączone