4 ciekawostki ze świata Premier League

  1. Najszybciej strzelona bramka w Premier League

Autorem najszybciej strzelonego gola na boiskach Premier League jest grający w zespole Southampton irlandzki napastnik Shane Long. Piłkarz podczas meczu z Watfordem w sezonie 19/20 trafił do siatki już w 8 sekundzie meczu co czyni go niewątpliwie rekordzistą. Nikomu bowiem nie udało się dokonać tego wyczynu szybciej.

  1. Najwyższy piłkarz z Premier League

Najwyższym zawodnikiem w historii angielskiej elity był mierzący ponad 201 centymetrów angielski zawodnik Peter Crouch. Anglik podczas swojej bogatej kariery grał w wielu utytułowanych klubach, w tym Liverpoolu, czy Tottenhamie, strzelając przy tym ponad 199 bramek w klubowej karierze. Do tego napastnik może pochwalić się 42 występami w barwach narodowych podczas których zanotował 22 trafienia.

W portalu premierleague.pl przeczytasz więcej na temat Petera Croucha.

  1. Angielska ekstraklasa – zawodnik z największą ilością bramek na koncie

W tabeli wszechczasów w przypadku strzelców zdecydowanie prowadzi angielski napastnik Alan Shearer. Zanotował on w swojej karierze ponad 270 trafień na boiskach angielskiej elity, a od 2 w klasyfikacji Rooney’a dzielą go aż 52 bramki.

  1. Najwyższa wygrana w historii 1. ligi angielskiej

W przypadku Premier League najwyższe zwycięstwo zanotowały zespoły Manchesteru United, oraz Leicester, które rozgromiły swoich rywali aż 9:0. Manchester United dokonał tego osiągnięcia w 1995 roku w meczu z zespołem Ipswich Town, natomiast Lisy w 2019 podczas pojedynku z ówczesną drużyną Jana Bednarka Southampton.

Co ciekawe w składzie obu zwycięskich zespołów przewinęło się nazwisko Schmeichel. Nie jest to jednak ten sam piłkarz. W przypadku spotkania z 1995 roku mamy do czynienia z ojcem Peterem, natomiast w kontekście potyczki z 2019 z synem Kasprem.