Zawodnicy: Marcos Alonso Mendoza

Mendoza dołączył do drużyny Chelsea w 2016 roku. Od tego czasu występuje na pozycji obrońcy, z numerem 3. Należy do reprezentacji narodowej Hiszpanii; zanim przystąpił do pierwszego składu w 2009 roku był zawodnikiem drużyny narodowej U-19.

Sylwetka zawodnika

Marcos Alonso Mendoza urodził się 28 grudnia 1990 roku w stolicy Hiszpanii, Madrycie. Geny piłkarskie przekazywane są w jego rodzine od pokoleń. Jego dziadek Marcos Alonso Imaz, znany był pod pseudonimem Marquitos; był zawodowym piłkarzem, grał na pozycji obrońcy w między innymi Realu Madryt oraz reprezentacji narodowej. Ojciec Marcos Alonso Peña grał na pozycji pomocnika między innymi w FC Barcelonie czy Atlético Madryt; również należał do reprezentacji narodowej. Po zakończeniu kariery zawodniczej, przez wiele lat pracował jako trener w wielu hiszpańskich klubach.

Jako dziewięciolatek poszedł w ślady dziadka i wstąpił do akademii piłkarskiej klubu Real Madryt. Do 2008 roku będzie rozgrywał w kolejnych drużynach młodzieżowych klubu, aż otrzyma awans do drużyny rezerw- Real Madryt B. Pod koniec roku 2009 miał okazję trenować z pierwszą drużyną, jednak zagra z nimi pierwszy mecz dopiero w kwietniu 2010 roku. Zostanie wpuszczony na boisko jednak dopiero w 90. minucie spotkania.

Kariera na Wyspach Brytyjskich

W lipcu 2010 został przetransferowany do angielskiego klubu Bolton Wanderers F.C. Na boisku zaprezentuje się już 24 sierpnia, podczas meczu w ramach Pucharu Ligi. Podczas podsumowania sezonu 2012/2013 zostanie wybrany zawodnikiem sezonu, w głosowaniu magazynu The Bolton News.

W maju 2013 roku zostanie zawodnikiem włoskiego klubu ACF Florentina. Jednak powróci do Anglii już na początku 2014 roku, gdyż zostanie wypożyczony do angielskiego Sunderland A.F.C. 7 stycznia zadebiutuje w drużynie podczas meczu przeciwko Manchesterowi United, na zakończenie którego zostanie wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Z Chelsea podpisze kontrakt 30 sierpnia 2016 roku. Niecały miesiąc później rozegra pełny mecz w barwach Niebieskich podczas spotkania z Leicester City, który zakończy się wygraną Chelsea 4:2.

1 komentarz w temacie “Zawodnicy: Marcos Alonso Mendoza

  1. Wstyd się przyznać jako kibić Chelsea, ale nie miałem pojęcia, że Mendoza jest Hiszpanem.

Komentowanie wyłączone