Zawodnicy: Kepa Arrizabalaga

Arrizabalaga od 2018 roku występuje z numerem 1 na pozycji bramkarza Chelsea. Dwukrotnie znajdował się w składzie reprezentacji narodowej Hiszpanii, podczas Mistrzostw Świata.

Sylwetka zawodnika

Kepa Arrizabalaga Revuelta urodził się 3 października 1994 roku w hiszpańskiej gminie Ondarroa, położonej w Kraju Basków. Jako dziesięciolatek wstąpił do klubu Athletic Bilbao, gdzie w juniorskiej drużynie będzie trenował do 2012 roku.

Krokiem w świat dorosłej piłki nożnej było podpisanie umowy z CD Baskonia, filii Athletic Bilbao w 2011 roku. Drużyna rozgrywa swoje mecze w ramach Trzeciej Dywizji- Tercera División. Co jest odpowiednikiem czwartego poziomu ligowych rozgrywek w kraju.

Z początkiem roku 2013 otrzymał awans do rezerw Athletic Bilbao. Powodem była kontuzja bramkarza drużyny, jednak dla młodego gracza była to idealna okazja aby pokazać swoje możliwości. Pierwszy mecz w składzie zagrał już 16 lutego 2013 roku. Podczas spotkania udało mu się zachować czyste konto i przyczynić się do zwycięstwa drużyny. Jednak niecały miesiąc później musiał udać się na wymuszoną przerwę, z powodu kontuzji.

Po rekonwalescencji powrócił do składu, i regularnie pojawiał się na boisku. Aż do kolejnej kontuzji. W styczniu 2014 roku musiał opuścić drużynę na miesiąc, z powodu złamania kości śródręcza. W okresie 2015- 2016 kilkukrotnie był wypożyczany do innych klubów hiszpańskich.

Styczeń 2018 owiany był plotkami związanymi z transferem zawodnika do Realu Madryt. Jednak Arrizabalaga zdecydował się przedłużyć kontrakt z rodzimym klubem. Jednak już 8 sierpnia tego samego roku Chelsea wykupiło Hiszpana za kwotę około 71,5 milionów funtów. Co w tamtym okresie uczyniło z niego najdroższym bramkarzem w historii piłki nożnej.

Reprezentacja Hiszpanii

Podczas Mistrzostw Europy UEFA w 2012 roku Arrizabalaga był zawodnikiem reprezentacji Hiszpanii do lat 19. Podczas Mistrzostw Świata poniżej 20 roku w 2013; zmuszony był zrezygnować z udziału z powodu kontuzji.

Pierwszy mecz jako zawodnik dorosłej reprezentacji Hiszpanii zagrał podczas kwalifikacji do Mistrzostw Świata w 2018 roku.

1 komentarz w temacie “Zawodnicy: Kepa Arrizabalaga

  1. 71.5 milionów za bramkarza to jakiś kosmos, niektóre ceny transferów w piłce nożnej są przesadzone

Komentowanie wyłączone