Zawodnicy: Andreas Christensen

Christensen od 2012 związany był z juniorską drużyną Chelsea. Od 2014 roku obejmuje pozycję środkowego obrońcy w pierwszej drużynie. Na boisku występuje z numerem 4. Oprócz gry w angielskim klubie, jest również zawodnikiem kadry narodowej Danii. Początkowo w juniorskich drużynach U-16, U-17, U-19 oraz później w młodzieżowej kadrze U-21.

Sylwetka zawodnika

Andreas Christensen urodził się 10 kwietnia 1996 roku w duńskim mieście Lillerød. Pierwsze kroki w piłkarskim świecie stawiał w duńskim klubie Brøndby IF, z którego w 2012 roku przeniósł się do Chelsea. W angielskim klubie w sezonie 2013/2014 odbierze z drużyną U-21 FA Youth Cup, oraz w kolejnym wygrają Ligę Młodzieżową UEFA. Dwa lata po debiucie w drużynie młodzieżowej awansował do składu seniorskiego. 

Aby umożliwić mu dalszy rozwój, został wypożyczony do niemieckiej Borussi Mönchengladbach. W Bundeslidze zadebiutował w meczu przeciwko Borussi Dortmund. Podczas debiutanckiego sezonu zrobił na wszystkich ogromnie wrażenie, co zaowocowało przyznaniem mu tytułu zawodnika roku Borussi Mönchengladbach.

Po powrocie do Chelsea w 2017 roku zdobędzie z drużyną Puchar Anglii w sezonie 2017/2018, w kolejnym wygrają Ligę Europy UEFA. Najnowszym sukcesem jest zwycięstwo w Lidze Mistrzów UEFA w sezonie 2020/2021.

Trener Chelsea, Antonio Conte przewiduje długą i owocną przyszłość Duńczyka w klubie. Widzi on w nim również predyspozycje do przejęcia opaski kapitana. Podkreśla również, że zawodnika cechuje ogromna dojrzałość na boisku.