Thomas Tuchel o sytuacji w drużynie przed spotkaniem z Wolverhampton

Dopiero co zakończyła się konferencja po meczu z Evertonem, a już czas czas na spotkania związane z rozgrywką z Wolverhampton. Po remisie 1:1 fani mają nadzieję, na lepsze przygotowanie drużyny na niedzielne starcie z Wilkami. Co miał do powiedzenia trener the Blues Thomas Tuchel podczas dzisiejszej konferencji prasowej?

Porażki, testy i wielkie oczekiwania

Przede wszystkim dobra informacja związana z testami przeciw COVID-19. Na szczęście u żadnego z zawodników nie wykryto wirusa, na dzień dzisiejszy więc wszyscy mogą zostać wystawieni do gry. Kai Havertz po okresie samoizolacji również powróci już do treningów, u niego również test wykazał negatywny wynik.

Chyba najważniejszym pytaniem konferencji było, czy Chelsea w końcu podniesie się z kolan i zacznie dobrze grać. Trener Tuchel ma taką nadzieję. Jest bardzo niezadowolony z wyniku meczu z Evertonem i ma zamiar nie powielać wczorajszych błędów. Według niego drużyna zbytnio zadowoliła się zdobytym punktem i osłabiła tym samym swoją czujność. Jednak jeden punkt zdobyty podczas meczu nie świadczy o dobrej grze drużyny, Wygrana meczu mogła by stanowić o dobrym przygotowaniu i odpowiedniej taktyce. Remis nie jest zadowalającym wynikiem ani dla fanów ani dla drużyny.

Tuchel jest jednak dobre myśli, zawodnicy ponoć wykonują plany zgodnie z jego oczekiwaniami. Sport jest nieprzewidywalny, i to że wynik meczu był inny niż oczekiwali nie może świadczyć o złej grze czy nieodpowiednim przygotowaniu. Pozostaje nam wszystkim wiara w słowa trenera i oczekiwanie, że wyniki faktycznie zaczną odzwierciedlać poziom świetnego przygotowania zawodników.

Jak wygląda przygotowanie Chelsea przed meczem z Wolverhampton?

Przeciwnicy z Wolverhampton nie są nowym wyzwaniem dla Thomasa Tuchela. Był to bowiem pierwszy zespół po w Premier League przeciw któremu Chelsea rozgrywało mecz po objęciu przez niego pozycji trenera w klubie. Według zapewnień trenera, zawodnicy są przygotowani. Będą szczególnie czujni w kwestii szybkich piłkarzy Wilków, którzy stanowią największe zagrożenie dla wyniku. Kolejnym punktem taktyki będzie na pewno próba złamania obrony, co na pewno nie będzie łatwym zadaniem.