Co słychać u kolejnego rywala Chelsea?

Giovani Lo Celso, Cristian Romero i Davinson Sanchez mogą znaleźć się w kadrze na niedzielne starcie Premier League z Chelsea o 16:30.

Południowoamerykańskie trio izolowało się i trenowało w Chorwacji po występach w eliminacjach Mistrzostw Świata odpowiednio dla Argentyny i Kolumbii podczas ostatniej przerwy międzynarodowej. Izolacja była koniecznością z powodu angielskich przepisów dotyczących koronawirusa i jego rozprzestrzeniania się.

Przegapili ostatnie dwa mecze przeciwko Palace i Stade Rennais, a Nuno Espirito Santo wyjaśnił: „Przybywają w sobotę, po południu mamy sesję treningową, a jeśli są dostępni i sprawni… musimy ich odpowiednio ocenić a jeśli są opcją, musimy je rozważyć, tak. Przewidujemy sytuację, aby po południu móc dołączyć do całej grupy”.

Eric Dier, Heung-Min Son i Ryan Sessegnon również nie zagrali we Francji z powodu kontuzji. Zapytany o ich kondycję przed czwartkowym meczem w Rennes, Nuno powiedział: „Poprawiają się z dnia na dzień, są lepsi, ale obok graczy z Ameryki Południowej nadal musimy ich oceniać”.

Niestety, straciliśmy wtedy Stevena Bergwijna i Lucasa Mourę z powodu kontuzji podczas meczu ze Stade Rennais, a Nuno poinformował później w Roazhon Park, że jest za wcześnie, aby oceniać ich pod kątem możliwości zmierzenia się z Chelsea.

Japhet Tanganga również nie zagra w niedzielę, ponieważ odsiaduje zawieszenie po odejściu z Palace w zeszły weekend.

źródło: tottenhamhotspur.com