Napastnik Chelsea na celowniku Borussii

Borussia Dortmund ma mnóstwo czasu na rozważenie idealnego następcy Erlinga Haalanda w linii ataku swojej drużyny. Wygląda na to, że Norweg opuści Signal Iduna Park w przyszłym sezonie, kiedy aktywuje się klauzula wykupu za 68 milionów funtów. Z pięcioma golami i czterema asystami w swoich pierwszych czterech występach w Bundeslidze w tym sezonie, coraz trudniej jest go zastąpić.

Prawdopodobnie stał się najbardziej zabójczym środkowym napastnikiem na świecie, strzelił sensacyjne 66 goli w 66 występach dla niemieckich gigantów. Kluby będą ustawiać się w kolejce za rogiem, aby podpisać kontrakt z przedwcześnie rozwiniętym 21-latkiem.

Wygląda na to, że Dortmund zaakceptował swój los, a według niemieckiego magazynu Bild, postrzegają napastnika Chelsea Timo Wernera jako idealnego zastępcę Haalanda, jeśli odejdzie. Niemiecki napastnik dzieli opinie w świecie futbolu. Chociaż jego rekord strzelonych bramek i statystyki wykończenia nie są najlepsze, jego tempo i umiejętność asystowania mogą robić wrażenie, tak na ekspertach jak i kibicach futbolu na całym świecie.

Jego występ w finale Ligi Mistrzów w zeszłym sezonie pomógł wygrać to spotkanie, kiedy to stworzył przestrzeń dla Kaia Havertza, a ten ominął bramkarza Manchesteru City Edersona i wykończył akcję bramką.

Jednak Werner był najlepszy w Bundeslidze dla RB Lipsk. Przed podpisaniem kontraktu z Chelsea za 47 milionów funtów strzelił niezwykłe bramki 28 w 34 występach w Bundeslidze.

Jego tempo w połączeniu z jego elitarnym wykończeniem uczyniło go jednym z wybitnych napastników na świecie w tym sezonie.

Podczas gdy jego skuteczność w barwach Chelsea nadal jest rozczarowująco słaba, jego tempo, intensywność i sprytne ruchy nadal przynoszą korzyści klubowi.

Przybycie Romelu Lukaku za 97 milionów funtów tego lata sprowadziło niemieckiego napastnika na ławkę w tym sezonie, ale Dortmund wydaje się być nim zainteresowany. Jest niezwykle prawdopodobne, że latem przyszłego roku Timo Werner może wrócić do Bundesligi czyli do miejsca w którym czuł się najlepiej i gdzie zdobywał najwięcej bramek w swojej karierze.

źródło: shoot.co.uk