Chelsea prowadzi rozmowy z obrońcą

Chelsea rozpoczęła rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu z Dujonem Sterlingiem. Boczny obrońca jest niezwykle obiecującym zawodnikiem, a w Londynie mają nadzieję, że będzie w stanie powalczyć o miejsce w pierwszym składzie. 21-latek jest w „The Blues” praktycznie przez całą swoją karierę, a klubowi trenerzy mają o nim niezwykle dobre zdanie.

Dujon Sterling w sezonie 2019/2020 spędził na wypożyczeniu w Coventry City. W tym czasie Coventry ukończyło sezon na ósmym miejscu w Ligue One. Obecnie zawodnik jest włączony do pierwszej drużyny Chelsea podczas zgrupowania przedsezonowego. Thomas Tuchel chce przyjrzeć się z bliska obrońcy i wtedy postanowi o jego przyszłości. Czy będzie już gotowy do walki o pierwszy zespół czy może jednak czeka go kolejne wypożyczenie, by nabrać dodatkowego doświadczenia?

Wypożyczenie jest bardzo możliwe. Sterling niedawno wyleczył kontuzję, która zabrała mu 13 miesięcy. Sztab trenerski miał być pod wrażeniem tempa w jakim zawodnik wrócił do pełni sprawności. Jeżeli strony dojdą do porozumienia to kolejny sezon Dujon Sterling spędzi na wypożyczeniu.

źródło: football365.com