Victor Moses na stałe odchodzi z Chelsea

Chelsea sfinalizowała kolejny już tego lata transfer. Po raz kolejny nie jest to ruch do klubu, a z klubu. Victor Moses (tym razem) na stałe przeniesie się z Londynu do Spartaka Moskwa. Kwota transferu opiewać ma na około 4.5 miliona funtów. Nigeryjski boczny obrońca większość zeszłego sezonu spędził właśnie w Moskwie.

Jak się okazało był to doskonały wybór zarówno dla klubu, jak i zawodnika. Moses w całym sezonie wystąpił dwadzieścia razy. Szybko wywalczył sobie miejsce w drużynie i przekonująco spisywał się w Rosji. Czterokrotnie wpisał się na listę strzelców Spartaka, a także odnotował cztery asysty.

Teraz po dziewięciu latach spędzonych w Londynie przenosi się do Moskwy. W Rosji będzie liczył na podtrzymanie dobrej formy i być może ponowne rozpędzenie swojej kariery. Moses ze Spartakiem podpisał dwuletni kontrakt. Zaraz po podpisaniu umowy z rosyjskim klubem, Victor Moses opublikował podziękowania dla kibiców Chelsea i działaczy tego klubu: Chciałem podziękować kibicom za te dziewięć lat wsparcia, które otrzymałem od nich. Kochałem każdy moment w którym reprezentowałem Chelsea. Teraz po dziewięciu latach i 128 spotkaniach przenoszę się na stałe do Spartaka Moskwa. 

źródło: football.london