Rekordowy strzelec: Bobby Tambling

To do Tamblinga należał długo nie pobity rekord goli strzelonych przez jednego zawodnika Chelsea. Jego wynik 202 goli został pobity 11 maja 2013 roku przez młodą legendę Franka Lamparda, który przebił wówczas wynik o jeden punkt.

Kariera legendy

Robert Victor Tambling przyszedł na świat 18 września 1941 roku w hrabstwie Sussex. To Chelsea była jego pierwszą drużyną, w której rozegrał swój pierwszy mecz 1959 roku. Już podczas debiutanckiego spotkania, strzelił gola przeciwnikom z West Ham United i dzięki niemu drużyna wygrała z wynikiem 3:2.

Sezon 1961/ 1962 rozpoczął na pozycji kapitana drużyny, udało mu się również wyciągnąć Chelsea z Division Two znów do First Division. Między innymi dzięki strzelonym przez niego 35 bramkom.  W kolejnym sezonie poprowadził drużynę do wygranej Pucharu Ligi Angielskiej. W kolejnych latach grał coraz mniej, było to po części spowodowane dość częstymi kontuzjami. Zależało mu również na pozwoleniu innym, młodszym zawodnikom grać i rozwijać zdolności. W 1970 roku opuścił The Blues mając na koncie 370 rozegranych meczy i 202 zdobyte bramki.

Kariera w Crystal Pałace trwała 3 lata, rozegrał w tym czasie 68 meczy i strzelił dwanaście bramek. Grywał już coraz rzadziej, jednak jeszcze nie planował kończyć kariery. W 1973 roku przeprowadził się do Irlandii, gdzie wciąż grał w lokalnych zespołach. Jednak nie powrócił już nigdy do poprzedniej kondycji ani wyników.