Raheem Sterling wkrótce wystąpi w barwach Chelsea

Choć jeszcze nie oficjalnie, Chelsea zyskała kolejnego, nowego zawodnika. Do The Blues dołączy  Raheem Sterling, który w tym okienku opuszcza mistrzów Premier League- Manchester City. Transakcja jest już właściwie jedynie kwestią formalności, gdyż o tym transferze mówiło się już przed otwarciem okienka transferowego.

Nowy nabytek The Blues

Sterling miał podpisać pięcioletni kontrakt, z dodatkową opcją przedłużenia o kolejny rok. Piłkarz miał już spotkać się także z trenerem Niebieskich, Thomasem Tuchelem. Kwota transferu wynosi ponoć 45 milionów funtów, plus dodatkowe dziesięć milionów liczone w bonusach. Choć czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie, jest to dotychczas jeden z łatwiejszych i sprawniejszych transferów. Jest to niezwykle odświeżające, szczególnie po wielu miesiącach stresu związanego z właścicielem klubu oraz niepewności czy właściwie będzie możliwe dokonywanie transferów.

Raheem Sterling będzie bardzo dobrym dodatkiem do składu Chelsea. Pomimo świetnej gry nie miał szansy rozwinąć w pełni skrzydeł w Manchesterze City. Szczególnie w ostatnim sezonie bardzo często nie wchodził na boisko z pierwszym składem, lecz dopiero w trakcie gry z ławki. Dlatego też od jakiegoś czasu spekulowano o odejściu zawodnika, jak się okazuje nie bez powodu.

Zmiany u mistrzów

Pomimo wygranej Premier League, Manchester City nie osiada na laurach i czynnie wprowadza zmiany w swoich szeregach. Jednym z pierwszych zakupów było przechwycenie z Borussi Dortmund znakomitego strzelca Erlinga Haalanda. Do ekipy dołączył także Julian Alvarez. Z kolei jeszcze przed Sterlingiem, szeregi Obywateli opuścił Gabriel Jesus, który został zawodnikiem Arsenalu.

Raheem Sterling dołączył do Man City w 2015 roku i aż do ostatniego sezonu zdobył mistrzostwo Premier League aż czterokrotnie, pięciokrotnie sięgał po Puchar Ligi. Odbierał z drużyną także Puchar Anglii. Łącznie zagrał w aż 377 meczach podczas których zdobył 131 goli oraz wykonał 94 asysty. Jest więc wielka szansa, że znakomicie wspomoże szeregi The Blues i rozwinie tu w pełni swój potencjał.