Nowy kontrakt dla środkowego obrońcy Chelsea

Chelsea podobno złożyła ofertę przedłużenia kontraktu Antonio Rudigerowi, aby odeprzeć Real Madryt od chęci zakupu niemieckiego stopera. Według raportu Sky Sports, Chelsea wzmaga wysiłki, aby przekonać Antonio Rudigera do podpisania nowej umowy z klubem. Real Madryt jest zainteresowany podpisaniem kontraktu z niemieckim obrońcą przed zamknięciem letniego okna transferowego.

Antonio Rudiger dołączył do Chelsea z AS Roma latem 2017 roku i od tego czasu rozpoczął przejażdżkę kolejką górską na Stamford Bridge. Początkowo regularnie występował dla The Blues. Jednak pod wodzą Franka Lamparda 28-latek szybko stracił miejsce w składzie. Przejęcie Chelsea przez Thomasa Tuchela sprawiło, że reprezentant Niemiec ponownie wrócił do pierwszego składu i od tamtej pory jest kluczowym elementem w zespole londyńskiej Chelsea.

Do tej pory reprezentant Niemiec zaliczył 152 występy dla Chelsea, zdobywając po drodze siedem bramek i trzy asysty. Jego postępy pod okiem Tuchela również nie pozostały niezauważone, a jeden z największych klubów na świecie wykazuje zainteresowanie nim. Mówimy oczywiście o Realu Madryt.

Zainteresowanie Realu Madryt jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że udało im się wypełnić pustkę tylko jednego z dwóch odchodzących środkowych obrońców – Sergio Ramosa i Raphaela Varane – w postaci Davida Alaby. Podczas gdy Eder Militao rozwinął się od przełomu roku, Carlo Ancelotti wciąż potrzebuje kolejnego środkowego obrońcy. To dlatego, że oprócz Nacho, szef Realu Madryt jest pozbawiony opcji jakościowych dla serca obrony jego drużyny. W rezultacie Los Blancos było ostatnio powiązane z wieloma środkowymi obrońcami, w tym między innymi z Aymeric Laporte, Niklas Sule i Pau Torres.

Rudiger też jest realnym celem dla Realu Madryt, a tym bardziej, że mógłby zostać sprowadzony tanio, biorąc pod uwagę, że wszedł w ostatni rok swojego kontraktu z Chelsea. Chelsea jednak próbuje związać go nowym kontraktem i już rozpoczęła rozmowy ze swoimi przedstawicielami. Wszystko wskazuje na to, że londyński klub ma spore szanse na przedłużenie umowy z obrońcą. Na ich korzyść z pewnością przemawia fakt, że Chelsea prowadzona jest przez rodaka Rudigera – Thomasa Tuchela, z którym sam zawodnik świetnie się dogaduje.

Raport dodaje również, że Rudiger powiedział Tuchelowi, że jest oddany Chelsea, co powinno pomóc sprawie The Blues. Niemniej jednak okaże się, czy Chelsea może związać 28-latka z nową umową, czy Real Madryt może zrobić wszystko, aby przekonać Niemca do przenosin pod koniec letniego okna transferowego.

źródło: thehardtackle.com