Najlepszy strzelec w historii Chelsea: Frank Lampard

Frank James Lampard, syn Franka Richarda George’a Lamparda; w ich rodzinie talent piłkarski i miłość do tego sportu jest chyba w genach. Jego wujkiem jest ceniony szkoleniowiec Harry Redknapp a starszym kuzynem reprezentant Anglii w piłce nożnej- Jamie Redknapp. Karierę piłkarską rozpoczął już w wieku 14 lat. Podczas swojej kariery w Chelsea w latach 2001-2014 strzelił łącznie 211 bramek.

Od juniorów West Hamu do mistrza Chelsea

Frank Lampard przyszedł na świat 20 czerwca 1978 roku w Romford. Karierę piłkarską rozpoczął w tym samym klubie co jego ojciec- w West Ham United. Dołączył do składu juniorskiego w 1994 roku, aby 3 lata później dołączyć do pierwszego składu. W kolejnym roku West Ham zdobyło swój najlepszy do tej pory wynik w Premier League. W 2001 roku Lampard dołączył do Chelsea. Transfer z rywalizującego klubu opiewał na 11 milionów funtów.

Po zmianie drużyn od razu wszedł do podstawowego składu. Pierwszy mecz w barwach Chelsea rozegrał 19 sierpnia, było to spotkanie z Newcastle United zakończone remisem 1:1. W swoim pierwszym sezonie w Zachodnim Londynie pojawił się w 37 ligowych meczach. Udało mu się strzelić pięć bramek podczas rozgrywek Premier League oraz siedem licząc wszystkie gry w tym sezonie.

Kolejny sezon rozpoczął widowiskowo, podczas rozgrywki inaugurującej sezon zdobył decydującą bramkę w starciu z Charlton Athletic. Grał w podstawowym składzie podczas wszystkich, 38 meczy ligowych. Podczas wszystkich spotkań tego sezonu strzelił łącznie osiem bramek. Jesień 2003 roku przyniosła mu dwa wyróżnienia: we wrześniu został ogłoszony najlepszym piłkarzem miesiąca w Premier League; miesiąc później kibice wybrali go na najlepszego gracza miesiąca PFA.

Nowy król strzelców na horyzoncie

Sezon 2003/2004 był pierwszym, w którym liczba bramek strzelonych przez Franka Lamparda była liczona w dwóch cyfrach. Dziesięć bramek podczas całego sezonu, w tym cztery zdobyte w Lidze Mistrzów dzięki czemu Chelsea doszła aż do półfinału.

Kolejne sezony przynosiły coraz wyższe statystki zdobytych bramek. W 2004/2005 strzelił 13 bramek lidze, 19 bramek we wszystkich rozgrywkach; dodatkowo na swoim koncie miał również 16 asyst. Sezon 2005/2006 zakończył z 16 bramkami zdobytymi podczas 35 meczy. Niestety z powodu choroby nie mógł zagrać 28 grudnia. Pobił on tym samym rekord Davida Jamesa jeśli chodzi o  nieprzerwaną liczbę występów w Premier League. Dotychczasowy rekord Jamesa wynosił 159, Lampard zagrał w aż 164 meczach.

Z powodu kontuzji kapitana, w sezonie 2006/2007 przejął opaskę kapitana. Podczas wszystkich spotkań strzelił łącznie 21 bramek. Podczas meczu ćwierćfinałowego z Tottenhamem wyrównał zdawało się przegrany mecz. Po jego niesamowitych dwóch bramkach wynik zmienił się z 3:1 na 3:3. Gdy Chelsea wygrało finał po zwycięskim meczu z Manchesterem United, wyznał że nie chce rozstawać się ze swoim klubem.

W kolejnych latach bił kolejne rekordy strzeleckie, 11 maja 2013 roku ustanowił nowy rekord zdobytych bramek. Łącznie strzelił ich aż 211, przebił tym samym ustanowiony przez Bobby’ego Tamblinga dotychczasowy rekord 202 goli.