N’Golo Kanté w PSG?

Nie po raz pierwszy Paris Saint-Germain upomina się o N’Golo Kanté. Klub miał nadzieję przejąć zawodnika w okienku zimowym transferowym. Jednak jak się okazuje, Kanté wyśmienicie czuje się w angielskim klubie i nie ma wcale zamiaru wracać do ojczyzny.

Walka o Kanté

Francuz ponoć nawet nie odpowiedział na kolejną propozycję ze strony PSG. Pomimo, że urodził się w Paryżu, nigdy nie był związany z obecnym wicemistrzem Francji. Zapewnia również, że jest bardzo zawodolony z obecnego kontraktu i współpracy z Chelsea.

Duże znaczenie ma również fakt, że zwyczajnie podoba mu się w Londynie. Podpisanie kontraktu z PSG, szczególnie w środku sezonu wiązało by się ze zbyt duża ilością zmian. Jednak zapewne nie będzie to ostatnia próba ze strony paryskiego klubu. Obecny kontrakt Kanté jest ważny jedynie do czerwca 2023. Chelsea jednak ma nadzieję, że nowy właściciel również będzie skłonny do przedłużenia kontraktu zawodnika.

Nie ma co się oszukiwać, N’Golo Kanté jest jednym z bardziej kluczowych filarów drużyny. Od 2016 roku sięgnął z Chelsea po puchar Ligi Mistrzów oraz wywalczył dwa tytuły mistrza Anglii, Puchar Ligi Europy oraz niedawny puchar Klubowych Mistrzostw Świata. Tylko w tym sezonie pojawił się na boisku w 31 meczach.