Louis Saha: N’Golo Kante zasługuje na Złotą Piłkę

Były reprezentant Francji Louis Saha powiedział w jednym z wywiadów, że N’Golo Kante powinien zdobyć Złotą Piłkę. Według niego Kante zrobił znacznie więcej od Leo Messiego i Cristiano Ronaldo w zeszłym sezonie.

Kante rozegrał kolejny świetny mecz. Tym razem w barwach narodowych przeciwko reprezentacji Niemiec. Potwierdził tym samym świetną formę, którą prezentował w Chelsea, w przekroju poprzedniego roku. Środkowy pomocnik Francji rządził i dzielił w linii pomocy. Skutecznie zminimalizował zagrożenie ze strony Niemców w środkowej części boiska.

Francuz ma za sobą wspaniały sezon. W maju sięgnął po Ligę Mistrzów z zespołem z Londynu. W finale po raz kolejny dał prawdziwy popis swoich umiejętności. Był wszędzie, a Manchester City nie był w stanie sobie z nim poradzić.

Louis Saha twierdzi, że jego rodak prezentuje zupełnie inny, nieosiągalny poziom. Według niego Kante robi w pomocy rzeczy, których nigdy wcześniej nie widział.

Jeżeli wygra uważam, że w pełni na to zasłuży. Nie ma drugiego takiego zawodnika, który został piłkarzem meczu w dwóch meczach półfinałowych i finałowych Ligi Mistrzów. Nawet Leo Messi i Cristiano Ronaldo tego nie dokonali. 

Saha był pod wrażeniem gry Kante w zeszłym sezonie, a patrząc na jego grę na Euro, może być tylko lepiej.
Byli zdobywcy Złotej Piłki, którzy zasłużyli mniej niż N’Golo. Uważam, że będzie to skandalem jeżeli Kante nie dostanie tej nagrody. Ciężka praca w pomocy, ale też rozgrywanie akcji i napędzanie ataków powinny zostać w końcu nagrodzone.

Trzeba przyznać, że Louis Saha wyraził odważną tezę. Oczywiście, N’Golo Kante to klasa sama w sobie. Wspaniały pomocnik, którego chciałby mieć każdy zespół. Jednak czy to wystarczy, by otrzymać Ballon d’Or?

źródło: metro.co.uk