Loftus-Cheek w Interze?

Wśród zawodników planujących opuszczenie Stamford Bridge jest także Ruben Loftus-Cheek. Nie wykluczone, że pójdzie on śladem kolegi z drużyny- Romelu Lukaku, i również wybierze Inter Mediolan. Obaj zawodnicy mieliby przejść do włoskiej drużyny na zasadzie wypożyczenia.

Kurcząca się ekipa Tuchela

Ruben Loftus-Cheek nie miał w tym sezonie okazji do pokazania się na boisku. Thomas Tuchel był niezwykle wybredny jeśli chodzi o stała ekipę piłkarzy. Nie dziwi więc, że spora część zawodników głównie rezerwowych szuka nowych klubów. Jak na razie Inter Mediolan jest aktywnie zainteresowany pozyskiwaniem jeszcze zawodników Chelsea.

Władze The Blues są otwarte na rozmowy, jednak największym problemem okazują się fundusze Interu. Menedżer niebiesko-czarnych, Simone Inzaghi lobbuje za transferem pomocnika jednak chce zamknąć transakcję w kwocie 20 milionów euro. Z kolei Chelsea nie. Chce rozmawiać o mniejszej kwocie niż 20 milionów. Zapowiada się więc powtórka z rozmów Chelsea- Lukaku- Inter. Prawdopodobnie padnie więc propozycja wypożyczenia z ewentualną opcją wykupu w następnym roku.

Kierunek Włochy?

Kolejnym zainteresowanym pozyskaniem Loftusa-Cheeka klubem jest SS Lazio. Trener zespołu, Maurizio Sarri miał już przyjemność trenować pomocnika. Był on bowiem trenerem Chelsea podczas sezonu 2018/2019. Doskonale zdaje sobie sprawę z wartości Anglika, dlatego ten transfer miałby być jednym z bardziej priorytetowych dla klubu. Choć jak w przypadku rozmów z Interem- nie ma na razie mowy o zakupie. Lazio jest także zainteresowane rocznym wypożyczeniem z ewentualną opcją wykupu.

Ruben Loftus-Cheek jest niezwykłym zawodnikiem, jednak pauzę w jego karierze spowodowała nieszczęśliwa kontuzja. Podczas towarzyskiego sparingu w Stanach Zjednoczonych doznał on poważnego uszkodzenia ścięgna Achillesa. Powrót do zdrowia i gry zajął mu rok, a do kondycji powracał nie w Chelsea lecz na wypożyczeniu w Fulham. Ostatnie mecze coraz częściej wystawiany był jednak w kolejnych meczach The Blues. Widać znaczną poprawę i powrót zawodnika do jego wcześniejszej kondycji.